Pályázati felhívás a 2022-es Petőfi-év alkalmából

petőfi év.png

Projekt felhívás a Hétvégi Magyar Iskolák pedagógusai számára

A Széchenyi István Egyetem Apáczai Csere János Kara és a Nemzetpolitikáért Felelős Államtitkárság projektíró versenyt hirdet a diaszpórában működő Hétvégi Magyar Iskolákban tanító kollégák számára. A verseny célja, hogy a diaszpórában tanítók megmutathassák kreativitásukat és a diákokkal való együttműködésüket a projektoktatás során, illetve, hogy ezekkel a munkákkal tisztelegjünk Petőfi Sándor életműve előtt.

Projekt benyújtásának feltételei:

1. Petőfi életművének (annak valamely területét is ki lehet emelni) feldolgozása projektmódszerrel

2. A projekt lehet egy lezárult, gyerekekkel már megvalósult projekt, de egy jövőben megvalósuló tervezet is

3. A projekt kidolgozása történhet egyénileg, de csoportosan is (maximum 5 kolléga részvételével)

4. A kidolgozandó munka lehet:

a) Témanap (1 napos projekt)

b) Témahét (5 napos projekt)

Formai követelmények, beküldés:

A pályamunkákat kérjük Pdf formátumban elkészíteni maximum 25 oldal terjedelemben (ábrákkal, képekkel és mellékletekkel együtt) és a következő email címre beküldeni: diaszpora@sze.hu

Projekt beküldésének határideje: 2022. május 15.

Kik vehetnek részt a versenyen?

Bárki, akinek kedve van, kreatívnak érzi magát és a diaszpórában működő hétvégi magyar iskolákban tanít. Online működő magyar iskolák is természetesen nevezhetnek.

Pályázati kategóriák

A Petőfi-projekt a következő négy kategóriában nevezhető:

1. Iskola-előkészítő és általános iskola alsó tagozat

2. Általános iskola felső tagozat

3. Középiskola

4. Vegyes korcsoport

A jelentkezők számától és összetételétől függően a zsűri dönthet a kategóriák összevonása mellett.

Nyeremények

A 4 kategória díjazottjait a Nemzetpolitikáért Felelős Államtitkárság könyvutalvány jutalomban részesíti.

A legsikeresebb pályaművek publikálásra kerülnek.

Amennyiben kérdésük lenne, kérjük, hogy írjanak a következő címre: diaszpora@sze.hu.

Martonosi Adrienn

Apáczai Csere János Pedagógiai,

Humán- és Társadalomtudományi Kar

9022 Győr, Liszt Ferenc u. 42.

martonosi.adrienn@sze.hu

+36 96/503-400/330